Bardzo dobrze podczas mityngu w Poznaniu zaprezentował się Sebastian Wiszniewski (LKS Olimpic Szczecin), który z czasem 48.49s wygrał bieg na 400 m, wypełniając jednocześnie minimum, dzięki czemu zapewnił sobie start w Europejskich Eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, Moskwa 21-23.05.2010.

Równie dobry start zanotowała  Zuzanna Rybarczyk(AZS Poznań) zwyciężając w biegu na 100 m ppł z czasem 14.06 s, ustanawiła w ten sposób swój nowy rekord życiowy. Walkę o wskaźniki w Moskwie podjęły również Aleksandra Chałubek (MLKS Sparta Złotów),która w biegu na 1000 m zajęła pierwsze miejsce osiągając czas 2.51.29 min. oraz Katarzyna Cerbińska(ZKLA Z. Góra), która triumfowała w zawodach skoku o tyczce kobiet z bardzo dobrym wynikiem 3.50 m. W bieg na 100m i 200m kobiet miejsce pierwsze zajęła Martyna Opoń (AZS Poznań), z odpowiednim czasem 12.02 , 24.48 s. Najszybszym w zmaganiu sprinterów okazał się Artur Szczęśniak( T.S. Olimpia Poznań), zawodnik swój dystans pokonał w czasie 10.74 s.,  zaś na dystansie 200 m zwyciężył Grzegorz Zimniewicz(Achilles Leszno), który z czasem 21.33 s. poprawił również swój rekord życiowy. W konkursie młociarzy jun. na odległośc 71.82 m  rzucił Bartłomiej Krupa, tak daleka odległośc pozwoliła zawodnikowi z MUKS Kadet Rawicz zając pierwszą pozycję w konkursie.