W ubiegły weekend w Białej Podlasce odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się wielkopolscy zawodnicy, którzy niejednokrotnie stawali na podium.

Żaneta Glanc rzuciła dysk na odległośc 61,26 m dzięki czemu stanęła na najwyższym stopniu podium. Tak wspaniały rezultat zapewnił zawodniczce AZS Poznań start na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 26.07-01.08.2010 w Barcelonie! Miejsce pierwsze zajęła również Agnieszka Maluśkiewicz ( AZS Poznań ). Zwyciężczyni konkrsu pchnięcia kulą osiągnęła wynik 14,90 m co stanowi jej najlepszy wynik tego sezonu. Bardzo dobrze spisała się również Anna Jagaciak dwukrotnie stając na podium. Zawodniczka MKS Juvenia Puszczykowo (UP) odniosła zwycięstwo w konkurencji trójskok kobiet uzyskując wynik 13,55 m będący jednocześnie jej nowym rekordem życiowym. Miejsce trzecie zajęła zaś w konkursie skoku w dal kobiet, skacząc na odległośc 6,24m. Złoty medal z Białej Podlaski przywiozły także zawodniczki AZS Poznań startujące w sztafecie 4 x 100 m. Zwyciężczynie przebiegły ten dystans w czasie 45,35 sek.
Miejsce drugie w zmaganiach sprinterów zajął Robert Kubaczyk (AZS Poznań). Osiągając czas 10,70 sek. ustanowił jednocześnie swój najlepszy rezultat sezonu.
Również srebro trafiło do Szymona Sznura, który w konkursie biegu na 3000m uzyskał czas 8.28.95 min. Zawodnik AZS Poznań zajął także miejsce trzecie w biegu na 1500 m z wynikiem 3,49,42 min.
Brąz dla AZS Poznań zdobyła Marta Weiss, która w zmaganiach rzutu młotem kobiet uzyskała odległośc 54,43m. Trzecią lokatę w konkurencji rzutu dyskiem mężczyzn zajął również Bartosz Ratajczak ( AZS Poznań ) z wynikiem 57,70m. Bardzo dobrze zaprezentował się także Łukasz Nowak(AZS Poznań). 20,36,47 min to rezultat, który pozwolił mu na osiągnięcie trzeciej pozycji w chodzie na 5 km. Warto zaznaczyc, że Łukasz posiada już minimum w chodzie na 50 km na Mistrzostwa Europy w Barcelonie. Ostatnim jednak nie mniej ważnym z wielkopolskich medalistów jest Adam Jabłoński, który skacząc na wysokośc 2,04m zajął trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż mężczyzn.

Pełne wyniki Akademickich Mistrzostw Polski dostępne na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki –