Podczas rozegranych 40. Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych, które odbyły się w 24 marca w Bydgoszczy wielkopolskę reprezentowało dwóch zawodników: Alicja Konieczek WMLKS Nadodrze Powodowo) w kategorii juniorek oraz Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) w kategorii seniorów.

Podczas zawodów w podbydgoskim Myślęcinku Alicja Konieczek (trener Artur Walczak) w kategorii juniorek na dystansie 5850m ( 3 okrążenia po 1950 metrów ) zajęła 64 miejsce z czasem 21:20 min.

Zwyciężyła Kenijka Faith Chepngetich Kipyegon  z czasem 17:51.

Drużyna juniorek w składzie: Natalia Wiera (LKS Pszczyna), Katarzyna Rutkowska(Podlasie Białystok) , Sylwia Ślęzak(CKS Budowlani Częstochowa), Paulina Pawłowska (MKS Pogoń Siedlce) oraz Alicja Konieczek uplasowały się na 7 miejscu zdobywając 165 pkt..

Najlepszą drużyną okazała się ekipa Kenii zdobywając 14 pkt.

Natomiast Tomasz Szymkowiak (kat. senior) zajął 43 miejsce na dystansie 12 km z czasem 34:38 min.

Zwyciężył Kenijczyk Japheta Kipyegona Korina z czasem  32:54 min

W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli 10 miejsce zdobywając 164 pkt., którzy biegli w składzie: Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław), Błażej Brzeziński(WKS Śląsk Wrocław) , Tomasz Szymkowiak, Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów), Krzysztof Żebrowski(UOLKA Ostrów Mazowiecka), Łukasz Kujawski (SKLA Sopot). Zwyciężyła drużyna Etiopii, która zdobyła najmniejszą liczbę pkt. 38.

Polskę reprezentowało 24 zawodników (12 kobiet oraz 12 mężczyzn ) w zawodach wzięło udział 456 zawodników z 47 państw.