Podczas rozegranych 67.Mistrzostw Polski Juniorów w dniach 03-05.06 lipca w Krakowie Wielkopolscy zawodnicy zdobyli 17 medali. Nasze województwo zdobyło w klasyfikacji województw II miejsce a wśród klubów z naszego regionu najlepszym klubem okazało się SL Olimpia Poznań, które zajłęło 4 miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych klubów.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw była Patrycja Wyciszkiewicz, która zdobyła złoty medal na 400 m ustanwiając rekord Polski juniorek oraz  złoty medal na 200 m. Na uwagę zasługuje również występ Adrianny Janowicz, która zdobyła srebrny medal na 200 ze bardzo dobrym czasem 24, 29 sek oraz brązowe medale na 400 m i w sztafecie 4x100m .

Biorąc pod uwagę znakomity występ naszych reprezentantów na mistrzostwach kraju wielu zawodników zostanie włączonych do kadry na zbliżające się 22.Mistrzostwa Europy Juniorów w Rieti (18-21.07).