Sztafeta 4×100 m na 9. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (U’23), które odbyły się w Tampere  (10.07-14.07) zdobyła srebrny medal w bardzo dobrym czasie 38,81 sek. Jest to jedyny medal jaki zdobyli przedstawiciele Wielkopolski na tej imprezie.

Medalistami zostali:

Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań),

Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno),

ponadto jako rezerwowy do sztafety zgłoszony był również

Adam Pawłowski  (SL Olimpia Poznań).

W swojej serii eliminacyjnej sztafeta  biegała w  składzie Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań), Przemyslaw Słowikowski, Karol Zalewski, Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) i  zajęła 1 miejsce z czasem 39,14 sek. – był to najlepszy wynik eliminacji.

W finale Polski zespół jeszcze poprawił swój wynik na 38,81 sek. i zdobył II miejsce tuż za ekipą z Wielkiej Brytani.  Nasza sztafeta przegrała “złoto” jedynie o 0,03 sek. Trzecie miejsce przypadło  hiszpanom z czasem 38,87 sek.