Podczas 22.Mistrzostw Europy juniorów rozgrywanych w Rieti (18-21.07.07) nasi reprezentanci, a własciwie reprezentantki zdobyły 3 medale, wszystkie z najcenniejszego kruszcu. Na najwyższym stopniu podium stanęły:

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) w biegu na 400 m ustanawiając znakomity rekord Polski juniorek 51,52 sek. oraz złoty medal w sztafecie 4x400m,

Adrianna Janowicz  (MKS Baszta Szamotuły) również w sztafecie 4x400m.

Źródło:PZLA

Sztafeta 4x400m kobiet

Od lewej stoją: Małgorzata Curyło, Martyna Dąbrowska, Adrianna Janowicz, Patrycja Wyciszkiewicz

Sztafeta kobiet ustanowiła znakomity rekord Polski juniorek 3:32.63 lepszym o ponad 2,5 sek. od poprzedniego ustanowionego w 1999 roku ma Mistrzostwach Europy juniorów w Rydze. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Rosji 3:36.36, a na trzecim reprezentantki Niemiec.

Nasza sztafeta biegła w składzie: Małgorzata Curyło (MKL Toruń), Martyna Dąbrowska (KS 19 Bojary), Adrianna Janowicz (1995, MKS Baszta Szamotuły,  trener Janina Zielińska), Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań trener Edward Motyl).

Pozostałe miejsca naszych reprezentantów:

Alicja Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo)  uplasowała się na 21 miejscu w biegu na 3000 mz przeszkodami z czasem 10:59.80 min.,

Malwina Koproń (OŚ AZS Poznań) zajęła 4 miejsce w rzucie młotem z rezultatem 63,13 m a najdłuższy swój rzut uzyskała w przeostaniej koljece,

Adrianna Janowicz zajęła 12 miejsce w biegu na 400 m kobiet z czasem 54,44 sek.,

Filip Cybulski (SL Olimpia Poznań ) zajął 18 miejsce w skoku o tyczce w wynikiem 4,80 m,

Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz) był rezerwowym w sztafecie 4x100m , która zdobyła złoty medal.