Znakomicie spisali się zawodnicy naszego regionu podczas Mistrzostw Polski Juniorów w chodzie na 20 km rozgrywanych w ramach 48 Pucharu Poczty Polskiej w Gdańsku (31.08). Mistrzynią Polski w klasyfikacji kobiet została Joanna Bemowska (PLKS Gwda Piła) z czasem 1:45:57 przed kolejną zawodniczką z naszego regionu Anną Bajon (UKS Gimnazjon Suchy Las) 1:48:45. Z kolei Mistrzem Polski w klasyfikacji mężczyzn został  Szymon Zieliński (UKS Orkan Środa Wlkp.) 1:35:06.

Klasyfikacja kobiet i mężczyzn w chodzie na 20 km – Mistrzostwa Polski Juiniorów – Gdańsk 2013

3. Magdalena Lupa (CWKS Resovia Rzeszów) 1:50:46

W klasyfikacji generalnej Joanna Bemowska zajęła czwarte a  Anna Bajon  piąte miejsce. Na czawrtej pozycji w klasyfikacji generalnej uplasował się również Szymon Zieliński.

Natomiast w konkurencji chodu na 5 km ( K) trzecie miejsce "ogólnie" zajęła  Natalia Płomińska

UKS 12 Kalisz z czasem 23:14 min.