Klub Sportowy  PLKS GWDA Piła w świątecznej  scenerii Domu Gościnnego „Pasibrzuch” Senatora Henryka Stokłosy dokonał  podsumowania 20-lecia działalności. Lekkoatleci tego klubu zajmują  honorowe pierwsze miejsce w regionie pilskim w odniesieniu do wszystkich dyscyplin za sumę punktów zdobytych w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu  młodzieżowego w 15- letnim okresie  istnienia powiatu pilskiego. Łącznie w tych latach zdobyli 2738,5 pkt i sześć medali w Mistrzostwach  Świata i Mistrzostwach Europy Juniorów.

Wywalczyli też 122 medale w Mistrzostwach  Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym 8 w kategorii seniora. Aż 13 zawodników reprezentowało Polskę w mistrzowskich imprezach światowych i europejskich, zaczynając od Mistrzostw Świata seniorów, kończąc na Mistrzostwach Świata Juniorów Mł,  zawodnicy startowali na wszystkich kontynentach Świata. Multimedalistami klubu byli m.in.: Karol Grzegorczyk- dwukrotny  mistrz Świata Kadetów w biegach na 400 m i sztafecie szwedzkiej, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Kamil Kalka– 17-krotny medalista Mistrzostw Polski w chodzie sportowym, kilkakrotny mistrz Polski seniorów, uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów, Mistrzostw Europy Seniorów oraz  Pucharu Świata i Europy, Bartosz Kowalczyk– wicemistrz Europy Juniorów na 5000 m, wicemistrz Polski seniorów, 12-krotny medalista mistrzostw  Polski, Andrzej Pasternak– brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów na 3000 m prz. Aż 11 medali w najważniejszych imprezach światowych dla niesłyszących zdobyła Magdalena Bachmatiuk, startując w skoku w dal i trójskoku.

Podczas spotkania była też okazja do podsumowania minionego sezonu, w którym lekkoatleci „Gwdy” zdobyli 6 medali w mistrzostwach Polski i 136 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego. Medale te wywalczyli: Joanna Bemowska-trzy złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorów w chodzie sportowym na 3 km, 10 km i 20 km, Bartosz Kowalczyk– brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 m, Patryk Piotrowicz-srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów na 3000 m prz, Michał Dobrowolski-złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzików na 110 ppł.

Na imprezie było wielu gości z Prezydentem miasta Piły Piotrem Głowskim i Starostą Pilskim Mirosławem Mantajem na czele.