Podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankin (Chiny) startowało dwóch naszych zawodników Aneta Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) w biegu na 2000 m z przeszkodami oraz Wojciech Kaczor  w biegu na 200 m (UKS  Orkan Środa Wielkopolska). Zmagania lekkoatletów odbywały się w dniach 20-27 sierpnia.

Bardzo dobrze podczas Igrzysk spisała się Aneta Koniczek, która podczas eliminacji biegu na 2000 m z przeszkodami ustanowiła rekord życiowy 6:46.47 i przed finałem legitymowała się 6 czasem.  W biegu w finałowym Aneta zajęła ostatecznie 9 miejsce z wynikiem 6:52.78, na co wpływ miało na pewno zmęczenie pierwszym biegiem.

Wojciech Kaczor (UKS Orkan Środa Wlkp.) w swojej serii eliminacyjnej zajął 6 miejsce z czasem 22, 01 sek. W jego biegu zwyciężył Amerykanin Noah Lyles z rezultatem 20, 71sek. Nasz sprinter biegał w 1 serii i ogólnie ze swoim wynikiem miał 14 rezultat co pozwoliło awansować do finału B (rozegrano 3 finały). Niestety podczas biegu finałowego nasz zawodnik został zdyskwalifikowany. Pomimo tego faktu  Wojtek i tak „nabiegał” bardzo dobry wynik, który było zbliżony do jego „życiówki” (21,61 sek.)

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie rozgrywane są co 4 lata, podobnie jak "dorosłe" Igrzyska, lecz startuja w nich zawodnicy w wieku 14-18 lat. Do dawnej stolicy Chin przybyło blisko 4000 młodych i utalentowanych sportowców z ponad 200 krajów świata. W tym gronie znalazło się 59 polskich zawodników. Najliczniejszą grupę w polskiej ekipie stanowili lekkoatleci (16 osobowa reprezentacja). Kolejne Igrzyska odbędę sie w 2018 roku w Buenos Aires (Argentyna).

Gratulujemy serdecznie zawodnikom i trenerom klubowym !