Znakomicie spisali się nasi zawodnicy podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się 13-16 lutego w nowo oddanej toruńskiej hali lekkoatletycznej. Reprezentanci naszego regionu zdobyli w sumie 12 medali: 7 medali w kategorii juniora młodszego oraz 5 medali w kategorii juniora.

Na szczególną uwagę zasłużył Tymoteusz Zimny (MKS Baszta Szamotuły), który podczas Mistrzostw dwukrotnie bił rekord Polski na 300m w kategorii juniora młodszego. Pierwszy raz tego wyczynu dokonał w biegu eliminacyjnym uzyskując 34,69 sek. i poprawiając poprzedni rekord Polski należący do Rafała Smolenia (MKS- SMS Victoria Racibórz) z 2011 roku o 0,11 sek. (34,80 sek.). Tymoteusz po raz drugi poprawił rekord Polski w finale doprowadzając go do wyniku 34,38 sek. i zdobywając tytuł Mistrza Polski. Nasz reprezentant stoczył bardzo wyrównany pojedynek z  Natanem Fiedeniem (LKS Pszczyna), który również poprawił poprzedni Rekord Polski i uzyskał wynik 34,43 sek.

Kolejny znakomity rezultat uzyskał reprezentant UKS Orkan Środa Wielkopolska Adrian Wesela, rekordzista Polski na tym dystansie (U’17), który przebiegł  200 m w czasie  czas 22,10 sek.  Adrian tym rezultatem, który był zaledwie o 0,03 sek. gorszy od jego własnego rekordu Polski (ustanowił go tydzień wcześniej na mityngu w Toruniu)  zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski  juniorów młodszych.

Następny złoty medal w tej kategorii wiekowej zdobył zawodnik Gwdy Piła Arkadiusz Drozdowicz w konkurencji chodu na 5000m z wynikiem 22:53.70.

W gronie złotych medalistów w kategorii juniora młodszego znalazła się także przedstawicielka płci pięknej, Klaudia Adamek (Gwardia Piła), która wygrała bieg na  60m z czasem 7,65 sek. Osiągnięcie Klaudii jest tym bardziej imponujące, iż ma dopiero 16 lat i za rok będzie również w tej samej kategorii wiekowej.

Pozostałe medale w kategorii juniora młodszego zdobywali:

Medal srebrny

Julia Dutkiewicz  (‘98)  –  Stal Ostrów Wlkp.                               skok wzwyż                                1,67 m

Medal brązowy

Anna Nadolna      (’98)   –  Achilles Leszno                                     skok w dal                              5,46 m

Kinga Grabowska (’98)  –  UKS 12 Kalisz                                      1000 m                                     2:58.31

W kategorii juniora (U’19) nasi reprezentanci zdobyli łącznie 5 medali:

Medal złoty zdobył Mateusz Nowak (UKS Skoczek Skoki) w konkurencji chodu na 5000m z wynikiem 22:22.85.

Kolejne dwa medale zdobyli zawodnicy na 200m: Wojciech Kaczor i Marcin Senk. Podczas „średzkiego finału”, obaj zawodnicy startują w barwach UKS Orkan Środa Wielkopolska, reprezentanci naszego regionu zajęli miejsca drugie i trzecie z czasami odpowiednio; 22,03 sek. oraz  22,37 sek.

Pozostałe medale  dla naszego regionu zdobywali:

Sandra Jankowiak (’96)   –      MKS Baszta Szamotuły                     3-skok                                     11,91 m

Joanna Stanisławska (’96) – UKS Orkan Środa Wielkopolska      skok wzwyż                             1.67 m

W podsumowaniu klubowym szczególne gratulacje należą się trenerom UKS Orkan Środa Wielkopolska. Klub ten stał się „Wielkopolskim zagłębiem sprinterów” w kategorii juniora i juniora młodszego. Tydzień wcześniej zawodnik tego klubu, Adrian Wesela, ustanowił rekord Polski na 200m (jun. mł.) Ponadto zawodnicy Orkanu zdobyli podczas minionych Mistrzostw 4 medale (1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe) spośród dwunastu wywalczonych przez Wielkopolskich zawodników.

Dwa medale: złoty i brązowy zdobyli zawodnicy MKS Baszty Szamotuły, a ten najcenniejszy zdobył Tymoteusz Zimny, który dwukrotnie bił rekord Polski na 300m.

Warto odnotować, iż nowo wybudowana hala lekkoatletyczna w Toruniu oraz zmodernizowana hala w Spale sprzyjają uzyskiwaniu lepszych wyników, szczególnie w biegach okrężnych. Dlatego też w kolejnych zawodach i następnym sezonie możemy się spodziewać kolejnych bardzo wartościowych rezultatów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i  ich trenerom !