Podczas najbardziej udanych, od 2002 roku (Wiedeń) dla naszego kraju Halowych Mistrzostw Europy (Praga) do znakomitego wyniku, w których Polscy zawodnicy zdobyli 7 medali (1 złoty, 2 srebrne, 4 brązowe) przyczyniło się  dwóch rerezentantów z  Wielkopolski:  Remigiusz Olszewski (AZS OŚ Poznań) 60m oraz Artur Ostrowski (OŚ AZS Poznań) na 1500.

Bardzo dobrze spisał się Artur Ostrowski, który jako jedyny spośród trzech Polaków awansował do finału biegu na 1500m. Artur, który bardzo dobrze rozłożył siły na całym dystansie, zajął drugie miejsce w swojej serii eliminacyjnej i ustanowił rekord życiowy (3:40.24). Bieg eliminacyjny z udziałem Artura był najszybszym biegiem kwalifikacji. Niestety w finale nasz zawodnik nie wytrzymał tempa rywali i zajął 9 miejsce z czasem 3:44.98. Artur na Mistrzostwa jechał z wynikiem 3:41.36. Zwyciężył Jakub Holusa z Czech z czasem 3:37.68.

W eliminacjach biegu na 60 m Remigiusz Olszewski był trzeci w swojej serii z czasem 6,66 sek. Niestety w kolejnej rundzie w biegu półfinałowym mimo powtórzenia bardzo dobrego wyniku (6.66) nie zdołał awansować do najlepszej ósemki mistrzostw. Remigiusz był czwarty w półfinale i do awansu zabrakło mu  0,04 sek. Rekord życiowy Remigiusza wynosi 6,63 sek.