Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) zdobył w Warszawie podczas ORLEN  Warsaw Maraton-u złoty medal 85. PZLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie uzyskując na mecie, na błoniach Stadionu Narodowego, czas 2:10:11.

Zawodnik Grunwaldu Poznań w pierwszej połowie biegu uzyskiwał wyniki, które pozwalały poważnie myśleć o poprawieniu przez niego rekordu Polski. Na półmetku Szostowi zmierzono czas 1:03:32, a Polak zajmował w stawce trzecie miejsce i biegł na wynik 2:07:04. W drugiej części dystansu, w deszczowej dziś Warszawie, nasz zawodnik zwolnił i na mecie na błoniach stołecznego stadionu zameldował się z rezultatem 2:10:11. Urodzony w Krynicy-Zdroju długodystansowiec obronił tym samym wywalczony przed rokiem tytuł mistrza Polski w maratonie. Wicemistrzem kraju został debiutujący na królewskim dystansie Jakub Nowak z Prefbetu Śniadowo Łomża (2:14:09). Brązowy medal zdobył doświadczony Artur Kozłowski (2:14:43). W klasyfikacji łącznej Orlen Warsaw Marathonu medaliści mistrzostw Polski zajęli odpowiednio dziewiąte, czternaste oraz piętnaste miejsce. Najlepszym z Europejczyków był dziewiąty na mecie Henryk Szost.

Henryk Szost na mecie 85. Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie (foto: Marek Biczyk)