Znakomicie spisali się  nasi zawodnicy podczas 13. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy  odbywającego się w gruzińskim Tbilisi w dniach 26.07-01.08. Srebrny medal zdobyła Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła)  w biegu na 100 m,  natomiast brązowy medal w rzucie dyskiem zdobył Kornel Warszawski (LKS Orkan Ostrzeszów). Klaudia i Kornel byli jedynymi reprezentantami Wielopolski na tych zawodach. Przypominamy iż EYOF rozgrywany jest co dwa lata dla zawodników do 18 lat.

Klaudia Adamek  zdobyła  srebrny medal w biegu na 100m z czasem 12,16 sek. Zawodniczka Zwyciężyła Irlandka Ciara Neville – 12.01. Wcześniej Klaudia awansowała do półfinału z  drugim czasem eliminacji – 11.84. W drugiej rundzie zmagań Polka pobiegła trochę wolniej – 12.00,  co jednak dało  jej  drugie miejsce w swoim biegu półfinałowym awansowała do finału.

Kaludia Adamek i Kornel Warszawski

Kornel Warszawski zdobył brązowy medal w rzucie dyskiem z wynikiem 51.43 m. Zawodnik z Ostrzeszowa  w finale  poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy prawie o dwa metry. Węgier Ferenc Aranyi, który zdobył złoto, rzucił 57,45 m. Nasz zawodnik był najmłodszym w stawce.  W eliminacjach Kornel uzyskał wynik 47.94  zajmując czwarte miejsce  w swojej grupie.