13 października na Poznańskim Hipodromie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nie lada wyczynu udał  dokonać się zawodniczkom i zawodnikom Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie, którzy zwyciężyli w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zarówno w kategorii dziewcząt (10x800m) jak i w kategorii chłopców (10x1000m).

Dziewczęta wygrały bardzo pewnie z około 100m przewagą nad drugimi na mecie dziewczętami z III LO w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopcy natomiast a mecie okazali się lepsi od biegaczy ze szkoły sportowej w Puszczykowie. Biegacze z ZS Nr 1 w finale wojewódzkim wystąpili bez jednego ze swoich najlepszych zawodników Kamila Orzeszyny (1000m -2:31,61), który na tydzień przed startem nabawił się kontuzji staw skokowego. Warto odnotować także, że chłopcy obronili tytuł sprzed roku, są oni także aktualnie najlepszą sztafetą w Polsce – tytuł ten wywalczyli w kwietniu tego roku w Łodzi.
Trenerami obu ekip są Pani Anna Jedrzejewska i Pan Dawid Sobieraj.
Większość biegaczy startujących w sztafetach ZS Nr 1 w Ostrzeszowie to zawodnicy

"ORKANA" Ostrzeszów z którym współpracuje szkoła.
Trenerzy i dyrekcja szkoły zapraszają wszystkich gimnazjalistów z naszego województwa, uprawiających lekkoatletykę do kontynuowania edukacji w oddziałach sportowych ZS nr 1 w Ostrzeszowie, które z powodzeniem funkcjonują już od 3 lat.