4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale i jedna kwalifikacja na Halowe Mistrzostwa Świata w Portland to wynik weekendowych zmagań naszych reprezentantów podczas halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu.

Z nowym rekordem życiowym (6.62) lepszym od wskaźnika PZLA na HMŚ (6.65) bieg na 60m zakończył Remigiusz Olszewski OŚ AZS Poznań. Wyprzedził on na mecie dwóch kolegów z Wielkopolski – Krzysztofa Grześkowiaka OŚ AZS Poznań (6.68 PB) i Grzegorza Zimniewicza UKS Achilles Leszno (6.73 SB).

Z dwoma tytułami Mistrzyni Polski wróciła z Torunia reprezentująca poznański AZS Anna Jagaciak-Michalska, która w trójskoku wywalczyła złoto wynikiem 13,91 a w skoku w dal ustanowiła halowy rekord życiowy 6,49 PB wyprzedzając o 29cm drugą w konkursie Ewę Rosiak KS Stal Ostrów Wlkp. 6,20cm PB.

Trzeci złoty medal to zasługa reprezentacji OŚ AZS Poznań w składzie: Robert Bryliński, Ziemowit Dutkiewicz, Bartosz Lewandowski i Rafał Smoleń, którzy w czasie 3:12.68 zwyciężyli w biegu sztafetowym 4x400m. Dwaj ostatni zawodnicy to również srebrni medaliści w konkurencjach indywidualnych: Rafał Smoleń zajął drugie miejsce w biegu na 400m (47.52/ el.47.22 PB) a Bartosz Lewandowski został wicemistrzem Polski na 200m z nową życiówką 21.46 PB.

Brązowe medale oprócz Grzegorza Zimniewicza zdobyli również Adrian Wyrzykiewicz PLKS Gwda Piła w biegu na 800m z czasem 1:59.14 oraz Agnieszka Maluśkiewicz OŚ AZS Poznań w pchnięciu kulą z wynikiem 16,31 SB.