Podczas zakończonych w Amsterdamie 30.Mistrzostw Europy w dniach 06-10.07 znakomicie spisała się Polska reprezentacja, która dokonała historycznego wyczynu. Po raz pierwszy w historii swoich startów „nasi” wygrali klasyfikacje medalową z dorobkiem 12 medali: 6 złotych, 5 srebrnych oraz 1 brązowy.  Wśród reprezentacji Polski mieliśmy 10 przedstawicieli Wielkopolski, niestety żadnemu z nich nie udało się powrócić z medalem.

Zawodnicy z naszego regionu zaprezentowali się z dobrej strony. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Anna Jagaciak- Michalska (OŚ AZS Poznań), w trójskoku, która zarówno w eliminacjach (14.33 m) jak i finale (14.40 – zbyt silny wiatr) poprawiała swoje „życiówki”, przegrywając pechowo brązowy medal, w ostatniej 6-stej kolejce.

Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) / trójskok – I wynik eliminacji 14.33 (PB),  a w finale IV miejsce z wynikiem 14.40 (PB) m.

Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) / rzut młotem – IX wynik eliminacji,  69.23 m, natomiast w finale zajęła VI  m  z wynikiem 70.91 m.

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) / rzut młotem – VIII wynik eliminacji, 69.35 m,  a w finale zajęła miejsce X  z rezultatem  69.48 m.

Konkurs  rzutu młotem wygrała pochodząca w Rawicza Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa).

Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno)oraz  Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań) biegali w reprezentacyjnej  sztafecie  4 x 100m zarówno w eliminacjach jak i finale

W eliminacjach Polacy uzyskali czwarty czas 38,64 sek. (wg kolejności zmian): Grzegorz Zimniewicz, Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia), Adam Pawłowski oraz Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)

W finale nasi reprezentanci zajęli VI miejsce w czasie 38.69 sek. (wg kolejności zmian): Grzegorz Zimniewicz, Przemysław Słowikowski, Adam Pawłowski oraz Karol Zalewski

Krzysztof Grześkowiak  (OŚ AZS Poznań) / 4x100m  – niestety nie udało się zawodnikowi wystartować podczas tych mistrzostw.

Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) /  400m oraz 4x400m:

W biegu na 400 m podczas eliminacji  uzyskała czas  52.79 sek.  co dało jej awans do dalszej rundy. Natomiast podczas półfinału  zajęła 18 miejsce z czasem 52.92 sek. nie kwalifikując się niestety do finału.

Patrycja wystartowała  również w sztafecie  4×400 m w eliminacjach oraz w finale.

W biegu eliminacyjnym  Patrycja wraz z koleżankami wykręciła II czas kwalifikacji  3:27.72. Polki biegły w składzie:  Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław), Martyna Dąbrowska (UKS 12 Bojary Białystok),  Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)  oraz  Patrycja Wyciszkiewicz

W finale  sztafety zajęła  IV miejsce z wynikiem  3:27.60 w której składzie były (wg kolejności zmian): Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin), Patrycja Wyciszkiewicz oraz Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

Remigiusz Olszewski (KS Gwardia Piła) / 100 m.  Nasz zawodnik podczas preliminacji uzyskał XVI wynik  10.46 sek. co dawało mu prawo awansu. Remigiusz swój udział zakończył w półfinale,  gdzie z wynikiem 10.56 m  sklasyfikowano go na 23 miejscu  i tym samym zakończył swój udział w Mistrzostwach Europy.

Robert Bryliński (OŚ AZS Poznań) / 400 m ppł.  Podczas biegu eliminacyjnego nasz zawodnik uzyskał wynik  50.74 sek. co premiowało go awansem do dalszej rywalizacji. Podczas biegu półfinałowego Robert pobiegł  50.42 sek. co dawało mu 19 lokatę i nie pozwoliło  na awans do czołowej ósemki.

Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz) / 4×400 m.  Niestety nie dane mu  było wystartować. Jednak sam wyjazd na imprezę seniorska dla tego młodego zawodnika był już sporym sukcesem.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.