Program Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu.

Zachęcamy dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej zabawy pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

Lekkoatletyka dla każdego! to wyjątkowa propozycja dla wszystkich grup wiekowych.

Klasy I-III szkół podstawowych
Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej zapraszamy do sportowej aktywności w drużynowych zabawach lekkoatletycznych. Szkoły korzystając ze sprzętu Lekkoatletyka dla każdego! specjalnie opracowanego dla dzieci prowadzą zajęcia ruchowe w atrakcyjnej formule drużynowych zabaw lekkoatletycznych. Dodatkowo trenerzy Lekkoatletyki dla każdego! organizują szkolne i międzyszkolne eventy, w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką.

Klasy IV-VI szkół podstawowych
Dziewczętom i chłopcom w tym wieku zapewniamy powszechny dostęp do stystematycznych zajęć sportowych oraz udział w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów.
Dodatkowo poprzez pobudzenie działań ośrodków lekkoatletycznych w całej Polsce zwiększa się dostępność i podnosi poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.

Gimnazja
Najbardziej utalentowane dzieci mogą kontynuować przygodę z lekką atletyką w gimnazjum w klasach sportowych o profilu lekkiej atletyki lub w grupach treningowych prowadzonych przez pracujący w programie zespół wykwalifikowanych trenerów lekkiej atletyki.

Zawody Lekkoatletyka dla każdego!
Oprócz regularnych ćwiczeń program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale mają też okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

Wspierają nasz program
Koordynatorami programu są trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki, a wśród nich gwiazdy światowych aren lekkoatletycznych, m. in. Lidia Chojecka, Paweł Czapiewski, Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Tomasz Czubak, Marcin Nowak, Barbara Madejczyk, Sebastian Chmara. Na imprezach Lekkoatletyka dla każdego! gościmy również aktualne największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki – m. in. Pawła Fajdka, Anitę Włodarczyk, Piotra Małachowskiego. Możliwość spotkania z mistrzami świata i Europy motywuje młodzież do wytrwałości w treningu i buduje atrakcyjność lekkiej atletyki.

Realizacja programu jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron:

  • Ministerstwa Sportu i Turystyki
  • Sponsorów i partnerów programu
  • Koordynatorów programu, trenerów
  • Jednostek samorządu terytorialnego
  • Dyrektorów szkół, nauczycieli i instruktorów
  • Rodziców
  • Przedstawicieli klubów lekkoatletycznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.