Podczas 11. Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce organizowanych we włoskiej Anconie w dniach 29.03-3.04.2016 zawodnicy OŚ AZS Poznań wywalczyli 5 medali.
Największy sukces odniósł zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Europy w biegu na dystansie 60m ppł z czasem 10:00 w kat. M65 – Sylwester Lorenz.

Po dwa brązowe medale zdobyli nasi miotacze – Damian Kozłowski i Tomasz Jankowski.
Damian Kozłowski startujący w kategorii M35 uplasował się na 3 pozycji w rzucie ciężarkiem (15,88kg) z wynikiem 17,62m oraz w rzucie młotem (7,26kg) z wynikiem 57,48m.

W tych samych konkurencjach w swojej kategorii wiekowej M40 Tomasz Jankowski uzyskał trzecie lokaty odpowiednio w rzucie ciężarkiem (15,88kg) z wynikiem 13,04m i rzucie młotem (7,26kg) uzyskując odległość 39,91m.