Trzy złote, sześć srebrnych i 3 brązowe medale oraz trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej klubu UKS Orkan Środa Wielkopolska (2-1-0)to dorobek reprezentantów Wielkopolski na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w dniach 24-25 września w Słubicach.

Po najwyższy laur i to aż dwukrotnie sięgnął Wojciech Marok z UKS Orkan Środa Wielkopolska. Podopieczny trenera Andrzeja Kobierskiego zwyciężył w konkursach pchnięcia kulą oraz rzutu dyskiem ustanawiając przy tym bardzo wartościowe rekordy życiowe, które są również najlepszymi wynikami w tym roku w Polsce.

Również w pchnięciu kulą kobiet nie zawiodła liderka tegorocznych tabel Natalia Klocek reprezentująca klub UKS Halszka Szamotuły. Zawodniczka trenera Jerzego Śwista dopiero w ostatniej próbie przekraczając granicę 13 metrów zapewniła sobie zwycięstwo. Z powodzeniem startowała również w rzucie młotem – zajmując wysoką 5 lokatę.

Ze srebrnym medalem wróciła nasza najlepsza chodziarka – Agnieszka Wypychowska z UKS Przełaj Żerków. Faworytek do medali było więcej, jednak to właśnie zawodniczka z Żerkowa ustanawiając rekord życiowy zajęła ostatecznie 2 miejsce rozdzielając na podium zawodniczki MKSu Heremes Gryfino.Na drugim stopniu podium stanęła także reprezentantka MUKS Kadet Rawicz – Vanessa Barańska. Zawodniczka z Rawicza ustąpiła tylko miejsca liderce tabel – Pii Skrzyszowskiej, wyprzedzając za to wyżej “notowane” koleżanki z Wielkopolski. Srebrne medale przywieźli również panowie. W biegu na 600m z nowym rekordem życiowym drugi na metę przybiegł Jonatan Mackiewicz z UKS Orkan Środa Wlkp. A w rzucie oszczepem również z najlepszym wynikiem w życiu drugie miejsce zajął Jakub Kardacz z UKS Olimp Duszniki. Do złota zabrakło mu niewiele – jedyne 9cm. Także na srebro zapracowały wspólnie zawodniczki sztafety 4x100m MKS Juvenia Puszczykowo w składzie: Roksana Jędraszyk, Monika Schutz, Kaja Wesołowska i Nikola Mrugalska. Zawodniczki z Puszczykowa wygrały co prawda swoją serię, jednak ostatecznie w rankingu uplasowały się na drugiej pozycji za sztafetą MOS CSiR Dąbrowa Górnicza. Srebro z nowym rekordem życiowym to również dorobek zawodnika PLKS Gwda Piła – Dawida Borowika, który przegrał złoty medal o zaledwie 0,2 sekundy.

Brązowe medale zdobyli: kulomiot Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz, młociarka UKS Achilles Leszno Jolanta Klimasz oraz reprezentująca UKS Jedynkę Gostyń Weronika Stańczak w biegu na 1000m.