Lekkoatleci klubu sportowego PLKS „Gwda” Piła, kolejny już ,dwudziesty trzeci raz podsumowali sezon sportowy. Tym razem zrobili to w odniesieniu do mijającego roku 2016. Okres 23-lecia klubu zapisał się złotymi zgłoskami w historii pilskiego sportu. Zawodnicy jednosekcyjnego klubu po reformie administracyjnej kraju wywalczyli dla powiatu pilskiego 3 089 pkt. w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego, będąc w klasyfikacji sportowej powiatu, w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportowych, na pierwszym miejscu. Na imponujący dorobek klubu wpływ miały 123 medale w Mistrzostwach Polski i 7 medali w Mistrzostwach Świata i Europy w kategoriach młodzieżowych.

Wyniki sezonu 2016 potwierdziły, że PLKS ‘Gwda” nieprzerwanie należy do czołowych klubów naszego regionu. Łącznie lekkoatleci w tym sezonie zdobyli 116 pkt w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego, zajmując w tej punktacji drugie miejsce w regionie pilskim. Wywalczyli też sześć medali w Mistrzostwach Polski, w tym jeden w kategorii seniorów, dwa w kategorii młodzieżowej, dwa juniorów i jeden w kategorii młodzików.

Aktualnie dwóch zawodników jest w składzie Kadry Narodowej tj. Adrian Wyrzykiewicz – biegi średnie i Arkadiusz Drozdowicz – chód sportowy. Czterech zawodników zakwalifikowało się do Zaplecza Kadry Narodowej tj. Agata Trzaskalska – sprint i płotki, Dawid Borowik- sprint, Radosław Sójka i Miłosz Szmyt- chód sportowy.

Czołówkę klubową stanowią następujący zawodnicy:

Adrian Wyrzykiewicz– student II roku PWSZ w Pile, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Seniorów na 800 m, dwukrotny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 800 i 1500 m, członek Kadry Narodowej.

Arkadiusz Drozdowicz– maturzysta Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile, reprezentant Polski w Drużynowych Mistrzostwach Świata w chodzie sportowym w Rzymie, Mistrzostwach Świata Juniorów w Bydgoszczy i wielomeczu międzypaństwowym w Podiebradach. Wywalczył złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 5000 m i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach w chodzie na 10.000 m, mistrz Polski Zrzeszenia LZS w chodzie na 10.000 m, członek Kadry Narodowej.

Dawid Borowik– uczeń III klasy Gimnazjum w Białośliwiu, srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 300 m, mistrz na 300 m i wicemistrz na 100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Ikoną klubu jest dwójka bardzo utytułowanych zawodników, którzy po wyleczeniu kontuzji pilnie przygotowują się do nowego sezonu. Po dwóch latach leczenia kontuzji ścięgna Achillesa do pełni treningów wrócił wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, w tym również seniorów oraz wicemistrz Europy juniorów w biegach średnich i długich , Bartosz Kowalczyk. Do pełni treningów wróciła też Justyna Świerczyńska kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w chodzie sportowym. Po przygotowaniach na obozie klimatycznym w Kenii ma sportowe aspiracje nie tylko w chodzie sportowym, ale również w biegu maratońskim. Poczyniła w tej konkurencji pierwszy krok startując bardzo udanie w Niemczech.

Ponadto aktualną klubową czołówkę stanowią: Sandra Szpott- kat. młodzieżowa- biegi długie, Michalina Makowiecka – kat. juniorek – biegi długie, Angelika Smolarz – kat. młodzieżowa – biegi długie, Miłosz Szmyt – kat. junior młodszy – chód sportowy, Krystian Wojciechowski – kat. junior młodszy – 400 ppł, Radosław Sójka – kat. junior młodszy – chód sportowy, Karolina Koziarska – kat. juniorek – chód sportowy, Mateusz Fąs – kat. junior młodszy – chód sportowy. Zawodnicy ci zdobywali medale w imprezach centralnych i punktowali w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego. Podczas uroczystego Podsumowania była również okazja do nagrodzenia grupy utalentowanych młodzików, którzy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczyli medale, zajmując w punktacji drużynowej drugie miejsce.

Od początku istnienia klubu funkcję prezesa pełni Czesław Pachowicz, wiceprezesa i jednocześnie trenera – Ignacy Krzewiński, kierownika klubu i trenera – Zbigniew Łapacz. Wyróżnieni zostali też trenerzy i nauczyciele współpracujący z klubem.

Podczas uroczystości była okazja do podziękowania prezydentowi m. Piły Piotrowi Głowskiemu, Staroście Pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu. Wielkie słowa podziękowania zostały również skierowane do Prezesa „Gwdy” spółki z o.o. Tomasza Wojciechowskiego. Podziękowano ponadto: Dariuszowi Kubickiemu dyrektorowi MOSiR-u w Pile, Wiesławowi Łosiowi – przewodniczącemu Rady Powiatowej LZS, Markowi Święczkowskiemu – przewodniczącemu Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego, Andrzejowi Grzesikowi – kierownikowi Studium WFiS PWSZ w Pile.

Wręczono również medale Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki tegorocznym medalistom Mistrzostw Polski: Adrianowi Wyrzykiewiczowi i Arkadiuszowi Drozdowiczowi.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z gali._7007908 _7007880 _7007877 _7007875 _7007872 _7007969 _7007927 _7007910 _7007959

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.