W terminie 18-30.08 w Tajwańskim mieście Taipei odbyła się 29 Letnia Uniwersjada. Wielkopolskę reprezentowała 7 osobowa grupa lekkoatletów, która swoje zmagania toczyła przez tydzień do 23 do 29.08.

Złoty medal  w sztafecie 4×400 m przywiezie do Poznania zawodniczka AZS’u Poznań Patrycja Wyciszkiewicz. W sztafecie 4×100 m Kamila Ciba (AZS Poznań) zajęła 2m oraz biegała w półfinale biegu na 100 m,  Joanna Fiodorow (AZS Poznań) w rzucie młotem zdobyła medal brązowy a na czwartym miejscu zmagania na dystansie 1500 m ukończyła Martyna Galant. W męskiej sztafecie 4×100 m, która niestety została zdyskwalifikowana za nadepnięcie przez jednego z zawodników linii toru biegało 3 Wielkopolan – Artur Zaczek (AZS Poznań), który biegał również w półfinale biegu na 200 m, Eryk Hampel (AZS Poznań)  który startował również w eliminacjach biegu na 100 m oraz Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno).

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!

ee68a9df1200997b07be8fb0bbdb9f29_XL