Za nami 62.PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się po raz kolejny w przepięknej hali lekkoatletycznej w Toruniu. Wielkopolskę reprezentowała 16 osobowa grupa zawodników z 6 klubów. Największą grupę zawodników wysłał OŚ AZS Poznań (11 osób) oraz po jednym zawodniku z pozostałych 5 klubów – SL Olimpia Poznań, UKS Achilles Leszno, WKS Grunwald Poznań, PLKS GWDA Piła oraz KS Stal Ostrów Wlkp.

Zawody w Toruniu przyniosły wiele ciekawych wyników. Patrycja Wyciszkiewicz zajmując II miejsce w biegu na 400 m (52.56 s) zapewniła sobie praw startu w biegu indywidualnym podczas Halowych Mistrzostw Świata, które odbędą się już niedługo w Birmingham. Ponadto zawodnicy z Wielkopolski zdobyli jeszcze 5 medali (poza medalem Patrycji): w biegu na 60 m kobiet Kamila Ciba 7.39 uległa tylko Ewie Swobodzie, Krzysztof Grześkowiak był III na tym samym dystansie z wynikiem 6.74, dwa złote medale w trójskoku 13.47 i skoku w dal 6.34 zdobyła Anna Jagaciak-Michalska (wszyscy OŚ AZS Poznań). Ostatnią medalistką z wielkopolski była zawodniczka SL Olimpia Poznań Adrianna Szóstak, która w konkursie 3-skoku zajęła 2 miejsce z wynikiem 13.02.