3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale to dorobek zawodników z Wielkopolskich klubów z Mistrzostw Polski u20, które odbyły się w dniach 23-25 czerwca we Włocławku.

Na szczególne uznanie zasługuje troje zawodników, którzy zdobyli medale w aż 2 konkurencjach:

Patrycja Maciejewska z UKS Achilles Leszno, która ze znaczną przewagą zwyciężyła w rzucie młotem oraz poprawiając rekord życiowy zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem.

Klaudia Adamek z KS Gwardia Piła, która w stojących na bardzo wysokim poziomie biegach sprinterskich wybiegała brąz w biegu na 100m oraz srebro w biegu na 200m.

Kornel Warszawski z LKS Orkan Ostrzeszów – zwycięzca konkursu pchnięcia kulą oraz brązowy medalista w rzucie dyskiem.

Po jednym, ale równie cennym medalu dołożyli – Bartosz Zieliński (MKS Juvenia Puszczykowo), który został Mistrzem Polski w biegu na 200m oraz reprezentantka UKS 12 Kalisz Patrycja Skoczylas – wicemistrzyni Polski w skoku wzwyż.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerom klubowym!

3 Warszawski Kornel 2000 LKS Orkan Ostrzeszów dysk 51.90

Warto dodać, że troje z naszych medalistów posiada minima na Mistrzostwa Świata U20, które odbędą się w dniach 10-15 lipca w Fińskim Tampere. Są to sprinterzy: Klaudia Adamek i Bartosz Zieliński oraz młociarka Patrycja Maciejewska. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Do tego wspaniałego dorobku należy doliczyć jeszcze 3 medale, 2 z nich są zasługą juniorskich sztafet KS Stal LA Ostrów Wlkp. a jeden ostrzeszowskiego wieloboisty – Kacpra Świtonia. W tym roku w Suwałkach, odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach, podczas których zawodnicy z wielkopolskich klubów zdobyli aż 5 medal.

3 Świtoń Kacper 1999 LKS Orkan Ostrzeszów u20 10bój 6347

Pełne wyniki Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach : 18060102MPwielSztafSuwałki