Bardzo dobry występ zanotował klub AZS Poznań w zakończonych wczoraj 95. PZLA Mistrzostwach Polski. Zawodnicy wywalczyli 593 pkt. i zajęli w ten sposób I miejsce w klasyfikacji punktowej. Zdobywając 1 złoty medal, 6 srebrnych i 3 brązowe (w sumie 10 medali) AZS Poznań uplasował się na 11 miesu w klasyfikacji medalowej. Jednyny złoty medal dla poznańskiego klubu wywalczyła Adrianna Szóstak w trójskoku (13.30m). Swój pierwszy start w barwach nowego klubu zanotowała Alicja Konieczek która w swojej koronnej konkurencji 3000 m prz. zajęła II miejsce z czasem 10.11,37.

2 bardzo dobre starty w biegach sprinterskich zanotowała Kamila Ciba – wywalczyła brązowy medal w biegu na 100 m (11.56 – r.ż.) oraz srebrny w biegu na 200 m (23,60 wiatr 2.2). Kolejne medale w sprincie wywalczyła sztafeta 4 x 100 m mężczyzn w składzie A.Zaczek, K.Grześkowiak, J. Gałandziej oraz Eryk Hampel. Z czasem 40.40 zdobyli srebrny medal. Dodatkowo Eryk Hampel dołożył III miejsce w biegu indywidualnym na 100 m z czasem 10.48. W biegu płotkarskim 400 m ppł Robert Bryliński z czasem 51.15 zajął II miejsce.

W biegach średnich też nie obyło się bez dobrych występów. Martyna Galant zdobyła 2 medale – srebro na 1500 m z czasem 4.14,72 oraz brąz w biegu na 800 m (2.04,29)

Kolejny medal dla AZS Poznań tym razem srebrny w rzucie młotem wywalczyła Joanna Fiodorow z wynikiem 72,76.

Podczas uroczystości otwarcia Mistrzostw Polski odbyło się uroczyste zakończenie kariery sportowej przez Annę Jagaciak-Michalską (MKS Juvenia Puszczykowo oraz AZS Poznań).

W 95. PZLA Mistrzostwach Polski wzięły udział 3 Wielkopolskie kluby, oprócz AZS Poznań były to również MKS Juvenia Puszczykowo i UKS Achilles Leszno.

W tym roku AZS Poznań obchodzi swoje 100 lecie i jest to niewątpliwie bardzo duży sukces tego klubu akurat w roku 100 lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jak i swojego istnienia. Serdecznie gratulujemy !!!

RADOM 24.08.2019 LEKKOATLETYKA 95. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI SENIOROW NZ JOANNA FIODOROW FOT MAREK BICZYK PZLA
RADOM 23.08.2019 LEKKOATLETYKA 95. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI SENIOROW NZ Patrycja Wyciszkiewicz FOT MAREK BICZYK PZLA
RADOM 23.08.2019 LEKKOATLETYKA 95. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI SENIOROW NZ DOMINIK KOPEC FOT MAREK BICZYK PZLA
RADOM 23.08.2019 LEKKOATLETYKA 95. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI SENIOROWNZ DARIUSZ KUC ANNA JAGACIAK MICHALSKAFOT MAREK BICZYK PZLA