Przekazujemy aktualne komunikaty dotyczące sytuacji w naszym województwie w obliczu zagrożenia koronawirusem.

PZLA – decyzja ws. zawodów kalendarzowych i zgrupowań sportowych 11.03.2020

POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI PODJĄŁ DECYZJĘ O ZAWIESZENIU ORGANIZACJI WSZYSTKICH IMPREZ KALENDARZOWYCH PZLA ORAZ WSTRZYMANIA WYJAZDÓW NASZYCH ZAWODNIKÓW NA ZAGRANICZNE AKCJE SZKOLENIOWE I STARTOWE.
Decyzja wchodzi w życie z dniem 10 marca do odwołania.
Polski Związek Lekkiej Atletyki rekomenduje organizatorom, aby wszystkie zaplanowane imprezy lekkoatletyczne również zostały odwołane. Działamy w oparciu o decyzje i zalecenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, Pani Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i naszym nadrzędnym celem jest ochrona zdrowia polskich lekkoatletów. Polski Związek Lekkiej Atletyki wprowadza środki ostrożności, które mają na celu zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczać jego skutki. Mając na uwadze dbałość o zdrowie środowiska lekkoatletycznego dołożymy wszelkich starań, aby zgrupowania odbywające się w Polsce były na najwyższym poziomie organizacyjnym z zachowaniem zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Henryk Olszewski

ZAJĘCIA LDK, 11.03.2020

Działając na podstawie zaleceń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, rekomendacji Pani Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Prezesa PZLA Pana Henryka Olszewskiego w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVId-19 wprowadzamy zawieszenie zajęć sportowych w programie Lekkoatletyka dla każdego! z dniem dzisiejszym do odwołania. Decyzje w kwestii wynagrodzeń trenerów w tym okresie zostaną podjęte przez Zarząd PZLA w stosownym czasie.
W imieniu Zarządu LDK Marian Nowakowski

Konferencja Sędziów WKS, 11.03.2020

Wielkopolskie Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki w Poznaniu w reakcji na aktualne wydarzenia w kraju oraz zalecenia Centralnej Komisji Sędziowskiej informuje, że zaplanowana na 04 kwietnia 2020 r.(sobota) konferencja zostaje odwołana w wyżej wymienionym terminie.
Przewodniczący WKS WZLA Wiesław Sierpowski

MIASTO POZNAŃ – komunikat ws. zajęć oraz wydarzeń sportowych, 10.03.2020

W związku z przekazanymi 10 marca zaleceniami Prezydenta Miasta Poznania oraz Ministra Sportu Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania rekomenduje odwołanie zajęć oraz wydarzeń sportowych zaplanowanych w Poznaniu na najbliższe 14 dni tj. do 24 marca br.
Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.