Sierpień i wrzesień były bardzo bogatymi w imprezy mistrzowskie imprezami – a co za tym idzie w medale i rekordy zdobywane przez wielkopolskich lekkoatletów. Przyjrzyjmy się im bliżej! Dziś wspomnienie Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w dniach 28-30 sierpnia we Włocławku.

We Włocławku seniorzy zdobyli 8 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych. Jedyny tytuł Mistrza Polski wywalczył podopieczny trenera Mariusza Giżyńskiego zawodnik WKS Grunwald Poznań – Szymon Kulka w biegu na 5000m.

Mistrz Polski – Szymon Kulka (WKS Grunwald Poznań) przed linią mety

Wicemistrzami Polski zostali: Adrianna Szóstak OŚ AZS Poznań w trójskoku – trenująca pod okiem trenera Jarosława Jagaciaka oraz sztafeta 4x100m OŚ AZS Poznań w składzie: Krzysztof Grześkowiak, Mateusz Siuda, Jakub Gałandziej i Patryk Wykrota (podopieczni trenera Tadeusza Osika).

Sztafeta 4x400m OŚ AZS Poznań w biegu po brąz

Brązowe medale krajowego czempionatu wywalczyli:zawodniczka trenera Romana Marciniaka Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła) w biegu na 100m, Jakub Olejniczak (OŚ AZS Poznań, trener – Robert Rejewski) w biegu na 400m ppł. sztafeta 4x400m OŚ AZS Poznań w składzie: Jakub Olejniczak, Mikołaj Buzała (trener – Edward Motyl), Robert Bryliński (trener – Robert Maćkowiak), Amadeusz Zdrojewski (trener – Tadeusz Osik) a także młociarze poznańskiego AZSu – podopieczny trenera Jacka Biernackiego Marcin Wrotyński i wracająca po kontuzji Wicemistrzyni Świata z 2019 roku Joanna Fiodorow trenująca na codzień z trenerką Malwiną Wojtulewicz.

Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła) zmierzająca po brąz Mistrzostw Polski

Szczegółowe wyniki medalistów:

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) – IIIm w rzucie młotem

W klasyfikacji medalowej wojewódzkiej Wielkopolska zajęła 13 miejsce (1złoty-2srebrne-5brązowych), zwyciężyło województwo Podlaskie (7z-2s-1b). W klasyfikacji medalowej klubowej najwyżej z wielkopolskich klubów na 14 miejscu uplasował się WKS Grunwald Poznań (1z), na 24 miejscu OŚ AZS Poznań (4s-2b) oraz na 38 miejscu KS Gwardia Piła (1b). Zwycięzcą klasyfikacji medalowej klubowej został klub KS Podlasie Białystok (6z-2s).

Medaliści w rzucie młotem – IIIm Marcin Wrotyński (OŚ AZS Poznań)