Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki z wielkim żalem zawiadamia, że dnia 8 listopada 2020 roku zmarł Jerzy Sudoł – wybitny trener lekkiej atletyki, zasłużony działacz i pasjonat Królowej Sportu. Miał 68 lat.

fot. PZLA / www.pzla.pl

Trener Jerzy Sudoł urodził się 14 kwietnia 1952 roku w Pakości. W młodości uprawiał konkurencje rzutowe. Był absolwentem poznańskiej AWF na Wydziale Wychowania Fizycznego. Studia ukończył
w 1976 roku po czym oddał się pracy w Szkole Podatawowej nr 42 w Poznaniu oraz szkoleniu dzieci
i młodzieży w konkurencjach rzutowych. W 1982 roku uzyskał tytuł trenera pierwszej klasy


Największe sukcesy trenerskie osiągnął w klubie OŚ AZS Poznań doprowadzając dyskobolkę Żanetę Glanc do sukcesów międzynarodowych, z których najważniejsze to: złoty (2011, Schenzen) i srebrny (2009, Belgrad) medal Uniwersjady, dwukrotnie 4 miejsce na Mistrzostwach Świata (2009 – Berlin, 2011 – Daegu), oraz 3 krotny start na Igrzyskach Olimpijskich w 2008r. w Pekinie, w 2012r.
w Londynie i w 2016r. w Rio de Janeiro (kontynuacja szkolenia z R. Huliszem).

Od 1986 roku pełnił w Wielkopolskim Związku Lekkiej Atletyki funkcję trenera koordynatora,
a od 1990 zasiadał w Zarządzie WZLA. Pracował także na rzecz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będąc Członkiem Zarządu pełnił funkcję Wiceprezesa ds. szkolenia. W kolejnych latach pracował tam także jako trener główny bloku rzutów, oraz trener Kadry Narodowej w rzucie dyskiem.
Na co dzień poświęcał się szkoleniu młodzieży na rzecz poznańskich klubów: AZS Poznań,
TS Olimpia Poznań, Warta Poznań. W AZSie przez wiele lat pełnił funkcję trenera koordynatora sekcji lekkiej atletyki. Dzięki Jego zaangażowaniu swoją pasję odnalazło wielu utalentowanych młodych ludzi.

Intensywna działalność jaką prowadził na rzecz lekkiej atletyki zakończyła się niespodziewanie 5 lat temu, kiedy to trener podczas zgrupowania w Szklarskiej Porębie uległ poważnemu wypadkowi.
Ten uniemożliwił mu powrót do pracy, jednak stale cieszyliśmy się Jego obecnością podczas najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w Poznaniu. Trener Jerzy Sudoł dał się nam poznać jako człowiek życzliwy, zawsze uśmiechnięty i pełen poczucia humoru. Był bardzo dobrym organizatorem, współpracownikiem, szkoleniowcem, a przede wszystkim Przyjacielem.

Cześć Jego Pamięci!

Rodzinie i Przyjaciołom trenera Jerzego Sudoła składamy szczere wyrazy współczucia.

Pogrzeb śp. Jerzego Sudoła odbędzie się 23 listopada o godz. 13:10 na Cmentarzu na poznańskim Junikowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.