Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w nocy z 17 na 18 listopada 2020 roku odszedł od nas zasłużony trener i działacz lekkiej atletyki Pan Witold Dziamski.

Witold Dziamski urodził się 16 stycznia 1933 roku w Grudziądzu. Od czasów nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu związany był z lekką atletyką. Jako 17latek w 1950 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w biegu na 200 m ppł. Nie miał sobie równych na tym dystansie – należały do niego wtedy rekordy Okręgu oraz Polski. W 1955 roku uzyskał tytuł inżyniera po ukończeniu studiów na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej.

Swoją karierę trenerską rozpoczął jako trener lekkiej atletyki w klubie KS Energetyk Poznań.
Był wychowawcą wielu mistrzów oraz reprezentantów kraju. Najbardziej utytułowany z nich – Tadeusz Zieliński reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium (1972) w biegu na 3000m z przeszkodami. W 1974 roku związał się z klubem Olimpia Poznań. Pełnił w nim początkowo funkcję trenera, jednak z czasem wspomagał klub także w działalności organizacyjnej jako trener koordynator, kierownik sekcji oraz finalnie Prezes Stowarzyszenia Lekkoatletycznego Olimpia Poznań.

Był Członkiem Zarządu Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki nieprzerwanie przez 6 kadencji
w latach 1992 – 2016, pełniąc w tym czasie, w latach 2001-2016 funkcję Wiceprezesa ds. techniczno-sportowych.

Pan Witold Dziamski za swoją codzienną pracę na rzecz lekkiej atletyki nagradzany był wielokrotnie odznaczeniami m.in.: „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi (2004), Srebrną (1969) oraz Złotą (1973) Odznaką Honorową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2014 roku otrzymał wyróżnienie „Supersenior Poznańskiego Sportu” z rąk Prezydenta Miasta Poznania.

Ostatnie pożegnanie Pana Witolda Dziamskiego odbędzie się w czwartek 26 listopada o godz. 12:30 na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu.

Rodzinie i Przyjaciołom zmarłego składamy serdeczne kondolencje.

Witold Dziamski z zawodnikami KS Energetyk Poznań.
fot. z arch. Jana Grendy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.