Podczas 16. Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego przyjemną niespodziankę sprawił Remigiusz Olszewski, który w eliminacjach przebiegł 100 m w czasie 10.21 (1.8 m/s) poprawiając rekord życiowy sprzed tygodnia aż o 0.16. Tym samym zawodnik poznańskiego AZS-u "zrobił" minimum na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie i został najmocniejszym punktem naszej reprezntacyjnej sztafety 4x100m.

Finał wygrał Brytyjczyk Samuel Osewa 10.29 (+1.2), a poznaniak po bardzo dobrym początku biegu dotarł do mety truchtem. Po eliminacjach powiedział: – Jestem szczęśliwy, że udało się pobiec tak szybko. Warunki dla sprinterów są znakomite. Mam nadzieję, że w finale pozostaną takie same. Liczę, że poprawię wynik, bo ten bieg był szarpany.

Po finale, którego nie ukończył: – Na szczęście nie jest to nic poważnego. Poczułem skurcz w nodze i nie chciałem ryzykować. Żałuję, bo liczyłem na poprawienie wyniku z eliminacji.
    Remigiusz Olszewski awansował na piąte miejsce, współnie z Marcinem Nowakiem, wśród najszybszych Polaków w historii.