Grad medali na 22. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu

0
1511

Podczas rozegranej w dniach 04-06.08 22.Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu znakomicie spisali się zawodnicy z naszego regionu. Wielkopolanie zdobyli 13 medali: 7 złotych, 2 srebrne oraz 4 brązowe. W klasyfikacji województw „nasi” zajęli 2 miejsce za województwem śląskim.

Zawodnicy z Wielkopolski zdobyli rekordową ilość medali, nie tylko pod względem liczbowym (13), lecz także pod względem wywalczonych złotych medali (7). Na szczególne wyróżnienie zasługuje Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła) zwyciężczyni biegów na 100 i 200 m oraz Kornel Warszawski (LKS Orkan Ostrzeszów) zdobywca złotych medali w rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą. W klasyfikacji klubowej najwyżej z wielkopolskich klubów uplasowała się KS Gwardia Piła zajmując z 74 pkt. drugie miejsce. Warto zaznaczyć, iż na 4 medale zdobyte przez ten klub, wszystkie cztery to medale złote. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele, gdyż pomimo znakomitego występu nie udało obronić się naszym przedstawicielom 1 miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej. Wielkopolska zajęła 2 miejsce (380 pkt.) za województwem śląskim (401 pkt).