Znakomicie spisali się podczas rozegranych w dniach  30-31.07 w Jeleniej Górze  33.Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U’23) zawodnicy Wielkopolskich klubów, którzy zdobyli w sumie 17 medali: 8 złotych,  4 srebrne oraz 5 brązowych. Najlepszym klubem w Polsce w klasyfikacji medalowej  okazał się poznański OŚ AZS  (5 w punktacji miejsc 1-8,  zdobywając 267,3 pkt.).

W ubiegłym roku „nasi” zawodnicy podczas Mistrzostw Polski U’23 w Białymstoku wywalczyli 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 3 brązowe. W klasyfikacji województw Wielkopolska wywalczyła 2 miejsce z 555,3 pkt., co jest wynikiem lepszym od ubiegłorocznego, gdzie zajmując 3 miejsce zdobyliśmy 493 pkt.

Na wyróżnienie  zasługują mulitmedaliści Mistrzostw:

Martyna  Galant (OŚ AZS Poznań), która triumfowała w biegach na 800 oraz 1500 m oraz dodała do tego medal srebrny w klubowej sztafecie 4×400 m.

Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań),  potrójna  medalistka, która wygrała  bieg na 400 m, wywalczyła 2 miejsce na 200 m (23,64 sek.) z nowym rekordem życiowym oraz  zdobyła wraz koleżankami klubowymi  w sztafecie 4×400 m drugi medal srebrny.

Adrianna Szostak (SL Olimpia Poznań), która w trójskoku z wynikiem 12,93 m zapewniła sobie 1 miejsce, natomiast w skoku w dal wywalczyła 2 miejsce z nowym rekordem życiowym 6,10 m.

Adrian Wyrzykiewicz (PLKS Gwda Piła), który podobnie jak Martyna Galant stanął na podium w biegach na 800 oraz 1500 m zdobywając dwa brązowe medale.

oraz

Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz), który wygrał bieg na 400 m ze znakomitym rezultatem 46,14 sek.

Kamila  Ciba (OŚ AZS Poznań) złota medalistka na 100 m z nowym rekordem życiowym 11,74 sek.

Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) w rzucie młotem, która po drodze na Igrzyska Olimpijskie w Rio zdobyła złoto z wynikiem 69,72 m.

Lidia Augustyniak (OŚ AZS Poznań)  zwyciężczyni  rzutu dyskiem z wynikiem 55,99 m.

Martyna Galant w biegu na 800 m / fot: Tomasz Kasjaniuk PZLA